I stało się. Nie musieliśmy długo czekać na premierowy triumf naszych piłkarzy w Wojewódzkiej Lidze  Młodzików.  Po wyjazdowym falstarcie w pierwszej kolejce rozgrywek, w drugiej, rozegranej 3 września w Miliczu nasi chłopcy pokonali u siebie Górnika Nowe Miasto Wałbrzych 4:1.

Jako że nasz zespół jest absolutnym beniaminkiem debiutującym w tej klasie rozgrywkowej, sobotni triumf miał dla nas wymiar historyczny. Chłopcy wywalczyli bowiem swoje premierowe punkty i mamy nadzieję, że teraz worek się otworzy. Dominacja AS-ów ani przez moment nie podlegała dyskusji. Nasza ekipa pewnie wygrała 4:1 i rozpoczęła marsz w górę tabeli. Łupem bramkowym podzielili się zgodnie Mikołaj Sakałus, Jędrzej Milian, Paweł Makowiecki i Dawid Dołhacz. W najbliższą sobotę naszą drużynę czeka wyjazdowy mecz z AP Chojnik. Mamy nadzieję, że dobra passa zostanie podtrzymana.

AS Milicz: Artur Schneka, Szymon Wąsowicz, Maciej Staniewski, Mateusz Wycisk, Mikołaj Kida, Mikołaj Sakałus, Dawid Dołhacz, Paweł Makowiecki, Marvin Owczarek, Jędrzej Milian, Miłosz Nogaj, Bartosz Cieślik, Karol Chudy, Szymon Kaczmarek, trener: Przemysław Grochowicki.