O klubie

UKS Akademia Sportu Milicz powstał w 2012 roku. Inicjatorami przedsięwzięcia byli rodzice chłopców z Milicza i okolic chcących trenować piłkę nożną. Obecnie w klubie trenuje 140 chłopców w wieku od 4 do 12 roku życia. Zajęcia odbywają się na obiektach sportowych należących do Gminy Milicz (kompleks sportowy Orlik przy milickiej SP2).

Akademia zapewnia fachowe treningi prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów oraz udział w oficjalnych rozgrywkach piłkarskich, daje dzieciakom możliwość aktywnego, pożytecznego, służącego zdrowiu i poprawie kondycji psychofizycznej spędzania wolnego czasu, organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne służące promocji piłki nożnej i aktywności fizycznej. Poza tym propaguje zdrowy tryb życia i kształci odpowiednie nawyki żywieniowe.

Członkowie klubu zdobywają piłkarskie szlify pod okiem trenerów Przemysława Grochowickiego i Artura Stolarka. Pierwszy to wychowanek milickiej Baryczy grający również w Polarze Wrocław, Polonii Słubice, KP Brzegu Dolnym, Wiwie Goszcz i Baryczy Sułów i jest licencjonowanym trenerem UEFA B, drugi zaś to doświadczony nauczyciel wychowania fizycznego i trener drugiej klasy będący w przeszłości szkoleniowcem Płomienia Krośnice i Baryczy Milicz. Treningi są dostosowane do wieku chłopców, w przypadku najmłodszych w zgodzie z zasadami dydaktyki opierają się na wykorzystywaniu aktywności zabawowej z piłką i pozytywnych skojarzeniach. Klub prócz szlifowania umiejętności stricte piłkarskich stawia sobie za cel kształtowanie odpowiednich cech osobowościowych przydatnych również poza boiskiem.

W działalność Akademii zaangażowani są rodzice, których wsparcie jest bezcenne. Finansowanie klubu opiera się na dotacjach samorządowych, wsparciu sponsorów oraz pozyskiwaniu środków w ramach różnorakich konkursów, projektów i grantów.