Akademia Sportu
w Miliczu

t

Kim jesteśmy?

     Jesteśmy uczniowskim klubem sportowym działającym na rzecz popularyzacji piłki nożnej wśród najmłodszych. Robimy to poprzez prowadzenie profesjonalnych treningów piłkarskich, organizację masowych imprez sportowo-rekreacyjnych oraz udział naszych drużyn w oficjalnych rozgrywkach prowadzonych pod egidą DolZPN-u.

Jak działamy?

     Obecnie w Akademii Sportu w regularnych treningach uczestniczy 140 chłopców w wieku od 4 do 11 roku życia. Każda z sześciu grup wiekowych trenuje dwa razy w tygodniu pod okiem dwóch licencjonowanych trenerów. Zajęcia w zależności od pór roku odbywają się na boisku Orlik przy milickiej SP2, bądź w jednej z milickich hal sportowych. Nasze zespoły regularnie rywalizują ze swoimi rówieśnikami z innych klubów, grając w zależności od rocznika systemem ligowym bądź turniejowym.

Ile to kosztuje?

     Profesjonalizm z jakim działa nasz klub wymaga ponoszenia sporych kosztów, bo aby zachęcić najmłodszych do gry zajęcia muszą być fachowe i atrakcyjne, poza tym istnieje konieczność umożliwienia chłopcom rywalizacji z rówieśnikami i organizacji obozów treningowych. Klub utrzymuje się obecnie z dotacji samorządowych, wsparcia sponsorów, składek członkowskich naszych piłkarzy i pozyskiwania środków finansowych z różnorakich konkursów i grantów. Nasz roczny budżet uzależniony jest od wysokości dotacji gminnej, hojności sponsorów, ilości zawodników i skuteczności w pozyskiwaniu pieniędzy z innych źródeł. Dotąd z roku na rok bywało lepiej i mamy nadzieję, że ten trend nie tylko utrzyma się ale i zwiększy dynamikę.

Sztab szkoleniowy

Przemysław Grochowicki

Przemysław Grochowicki

Szkoleniowiec

      Wychowanek milickiej Baryczy grający również w Polarze Wrocław, Polonii Słubice, KP Brzeg Dolny, Wiwie Goszcz i sułowskiej Baryczy, w której pełnił rolę grającego trenera, oraz trenera juniorów młodszych. Jest licencjonowanym trenerem UEFA B. Jeden z inicjatorów założenia Szkółki Piłkarskiej UKS „Akademia Sportu Milicz”, w której obecnie prowadzi pięć zespołów: młodzik, orlik, dwie grupy żaków i najmłodszych czyli bambini.

Artur Stolarek

Artur Stolarek

Szkoleniowiec

     Absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego, kierunek szkolne wychowanie fizyczne oraz dwuletnich trenerskich studiów podyplomowych dających uprawnienia trenera II klasy. Instruktor piłki nożnej oraz tenisa ziemnego. W latach 2005/2008 prowadził drużynę juniorów młodszych Płomienia Krośnice występującą w Lidze Dolnośląskiej Juniorów Młodszych, w latach 2006-2009 był trenerem seniorów A-klasowego Płomienia, prowadził również zespół orlików w Szkółce Piłkarskiej „Corner”, a w sezonie 2012/2013 był szkoleniowcem A-klasowej Barycz Milicz. W UKS-e Akademia Sportu Milicz prowadzi grupę wiekową orlik.

Tomasz Kłobuszewski

Tomasz Kłobuszewski

Szkoleniowiec

Instruktor piłki nożnej, absolwent Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie z tytułem licencjata, trener grup młodzieżowych FC Wrocław Academy, Właściciel firmy Nani- Sport, Futbolowe przedszkolaki.

Bartosz Ciesielski

Bartosz Ciesielski

Szkoleniowiec bramkarzy