Od 2 do 7 sierpnia piłkarze naszej Akademii  uczestniczyli z XI Międzynarodowym Turnieju Silesian Cup 2016. W imprezie zaprezentowały się dwie drużyny AS-ów.

Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach wiekowych. Nasi chłopcy wystąpili w rywalizacji roczników 2006 i 2007. Warto dodać, że w ubiegłorocznej edycji rozgrywek wśród jedenastolatków piłkarze Akademii Sportu nie mieli sobie równych. Tym razem tamtej ekipy w turnieju zabrakło, grali za to ich młodsi koledzy. Grali dobrze, ale nie na tyle by powtórzyć ubiegłoroczny sukces jedenastolatków. Turniej był bardzo mocno obsadzony, bo prócz kilku czołowych ekip z kraju o zwycięstwo rywalizowały zespoły z Czech, Ukrainy oraz Rosji, o zwycięstwa było więc bardzo trudno. Nasi chłopcy rywalizujący w kategorii U9 byli bardzo blisko rundy półfinałowej. Niestety zespół  w dramatycznych okolicznościach poległ w ćwierćfinale po rutach karnych i ostatecznie sklasyfikowany został na 8. miejscu. Triumf przypadł Czarnomorcowi Odessa. Najlepszymi strzelcami wśród podopiecznych trenera Przemysława Grochowickiego byli Hubert Tyca i Jakub Nowak, którzy w dziesięciu rozegranych meczach strzelili po osiem goli. Nasi piłkarze rywalizujący w kategorii U10 zakończyli turniej na 7. miejscu. Spośród podopiecznych trenera Artura Stolarka najczęściej do siatki rywali trafiali Szymon Kaczmarek i Adam Zalewski, obaj w dziesięciu rozegranych meczach strzelili po osiem goli. Zwycięzcą kategorii wiekowej U10 został zespół Chojnik Jelenia Góra.

AS Milicz U9: Jakub Nowak, Hubert Tyca, Bartłomiej Gierszoń, Wiktor Michalk, Nataniel Pawliczak, Jacek Bruder, Wiktor Słowiński, Seweryn Ryba, Kacper Pernak, Miłosz Mogilan, Przemysław Grochowicki (trener).

AS Milicz U10: Bartek Staniewski, Szymon Kaczmarek, Adam Zalewski, Michał Iwanicki, Michał Jakubowski, Bartek Cieśla, Oliwier Zachariasz, Hubert Kowalski, Karol Chudy, Artur Stolarek (trener).