27 sierpnia wyjazdowym meczem z Eskadrą Bolesławiec nasi młodzicy zainaugurowali rundę jesienną sezonu 2016/2017 Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Mimo ambitnej gry, naszym nie udało się wygrać.

Zaczęło się bardzo dobrze, bo wynik meczu otworzył Paweł Makowiecki. Trafienie Pawła było dla nas historycznym wydarzeniem, bo to pierwszy gol na tym szczeblu rozgrywek zawodnika naszej Akademii. W pierwszej części gry nasi prezentowali się bardzo dobrze, perfekcyjnie realizowali założenia taktyczne, stwarzali okazje, ale brakowało skuteczności. Niestety jeszcze przed przerwą rywale zdołali wyrównać. W drugiej częścimeczu obraz gry zmienił się diametralnie, nasi chłopcy nieco opadli z sił, zaczęli popełniać błędy indywidualne, co rywale skrzętnie wykorzystali dokładając cztery gole. Warto dodać, że mecz z Eskadrą był debiutem w pierwszej drużynie młodzików Karola Chudego i Szymona Kaczmarka z rocznika 2005 oraz Mikołaja Kidy, Miłosza Nogaja i Szymona Wąsowicz z rocznika 2005. Trener Przemysław Grochowicki tak oto skomentował grę swoich podopiecznych: – Może to zabrzmi abstrakcyjnie ale jestem zadowolony z postawy moich zawodników w tym meczu, a w szczególności za pierwszą połowę, w trakcie której realizowaliśmy nasze założenia taktyczne. Od samego początku nastawiliśmy się na grę w piłkę przez prowadzenie gry od linii obrony i do przerwy robiliśmy to perfekcyjnie. Przy naszym prowadzeniu 1:0 mieliśmy jeszcze dwie sytuacje do zdobycia bramki. W pierwszym przypadku, w sytuacji sam na sam Paweł Makowiecki trafił w bramkarza a w drugim po kornerze oddaliśmy minimalnie niecelny strzał głową. Serdecznie gratulujemy naszym rywalom, zarówno zwycięstwa, jak i stylu gry.

Kolejny mecz ligowy nasi piłkarze rozegrają 3września na boisku przy Kąpielisku Karłów. Rywalem naszych będzie Górnik Wałbrzych. Początek – 13.00. Liczymy na gorący doping kibiców.

AS Milicz: Artur Schneka, Szymon Wąsowicz, Maciej Staniewski, Mateusz Wycisk, Mikołaj Kida, Mikołaj Sakałus, Dawid Dołhacz, Paweł Makowiecki, Marvin Owczarek, Jędrzej Milian, Miłosz Nogaj, Bartosz Cieślik, Karol Chudy, Szymon Kaczmarek, trener: Przemysław Grochowicki.

Składamy serdeczne podziękowanie dla jednego z naszych sponsorów PM MILIAN Artur Milian za ufundowanie naszym zawodnikom obiadu!!!